Starostlivosť o foto na plátno

Na plátno si dávajú ľudia tlačiť väčšinou dôležité momenty, spomienky či okamihy, na ktoré nechcú zabudnúť. Vaša obľúbená fotografia pre vás určite veľa znamená a chcete aby foto na plátno zdobilo vašu stenu čo najdlhšie. Na plátno vytlačené fotografie, farebné, čierno-biele, veľké, malé či na stene vyskladanej do zaujímavej mozaiky už niekoľko rokov patria medzi horúce trendy. Ku každej objednávke pristupujeme individuálne v závislosti od použitého materiálu či technológie aby tlač vydržala čo najdlhšie a bola vyhotovená v najvyššej možnej kvalite. Foto na plátno je dôležité nie len vyrobiť a zavesiť na stenu ale je potrebná aj starostlivosť o už hotový produkt, ktorý bude vyzerať ako nový celé roky.

Hoci potlač na plátno je kvalitnými farbami odolnými voči UV žiareniu je lepšie plátno umiestniť na miesto, kde naňho nebude celý deň svietiť slnko. Pár lúčov nezaškodí no celý deň na slnku by mohlo spôsobiť skoršie vyblednutie farieb.

Easel with blank canvas in drawing room

Plátno je vyrobené z kvalitnej bavlny, takže sa nemusíte báť, že sa pri dotyku popraskalo rozpadlo či nejako poškodilo. Hoci foto na plátno je vysokej kvality všetko má svoje limity. Silný útok vysávačom či čistenie agresívnymi prostriedkami by nemuselo zvládnuť. Na plátno nepoužívajte čistiace prostriedky, ktoré obsahujú rozpúšťadlá a rôzne vysoko dráždivé komponenty. Vrstva prachu na obraze však znamená menej jasné farby, preto plátno odporúčame pretrieť z času na čas navlhčenou handričkou a zbaviť tak fotografiu  prachu či iných nečistôt. Vďaka kvalitným farbám odolným voči vlhkosti sa váš obľúbený rodinný portrét, či iný vzor vytlačený na plátne pri čistení nepoškodí.

Foto na plátno je vode odolné preto sa nemusíte obávať, že počas utierania by mu vlhkosť nejako uškodila. Predsa len pre väčší pocit bezpečia si môžete obraz zalaminovať. Odolnosť voči UV žiareniu na laminovanom obraze je ešte o niečo vyššia a farby môžu ostať po dlhšiu dobu sýte. Laminácia môže ochrániť aj pred nežiadúcimi vplyvmi vonkajšieho prostredia, ako je napríklad poškriabanie. Foto na plátne. Bude dokonalá aj o 80 rokov.

Plátno je najlepšie umiestniť do miestnosti, v ktorých nie sú také časté výkyvy teplôt. Spálňa, kancelária, detská izba, kuchyňa či chodba sú veľmi vhodné pre umiestnenie tohto obrazu. Naopak prístrešky pod voľným nebom a vlhké a chladné pivnice by nemuseli byť najlepšou voľbou.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Špeciálna ponuka

Prihlás sa na odber noviniek

a získaj  20% zľavu na prvý nákup

NEWSLETTER POZASTAVENÝ

NA STRÁNKE SA PRACUJE

Scroll to Top